Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye’nin İlk Bomba İmha Robotu Üreticisi Elektroland Defence, İhracat Rakamlarını Arttırıyor

Türkiye’nin İlk Bomba İmha Robotu Üreticisi Elektroland Defence, İhracat Rakamlarını Arttırıyor

haber haber -
49 0

Elektroland Defence, San Diego Kongre Merkezi’nde Yenilikçi Robotlarını Sergiledi

Elektroland Defence, Türkiye’nin ilk bomba imha robotu tasarım ve üretimine imza atan öncü firmalardan biri olarak dikkat çekiyor. Firma, Atılabilir Mini Keşif Gözetleme Robotu ACROB ve TMR-I Khan Bomba İmha Robotu ile San Diego Kongre Merkezi’ndeki fuarda yerini aldı.

ACROB ve KHAN: Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Etkin Gücü

ACROB, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli kuvvet ve birimlerinde etkin şekilde görev yaparken, en fazla ihracat geliri sağlayan bir ürün konumunda. KHAN ise kendi sınıfında ihracat ürünü olarak öne çıkıyor ve Türk güvenlik birimleri için özel versiyonlar üretilerek Türk Silahlı Kuvvetleri, jandarma ve emniyet birimlerinde başarıyla kullanılıyor.

Yeni Projeler ve İhracat Hedefleri

Firmanın genel müdürü Ferhat Uğur, yeni ihracat başarılarına imza atmak için çalıştıklarını belirtirken, envanterdeki ürünlerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun süredir başarılı bir şekilde görev yaptığını vurguladı. Uğur ayrıca, yeni insansız kara aracı tasarımı olan BOZKURT’un da yakında tanıtılacağını müjdeledi.

İhracat ve Tanıtım Stratejisi

Elektroland Defence, ihracatta iddialı bir konumda olduğunu belirterek, 16 ülkeye ürünlerini ihraç ettiklerini ve bu rakamı arttırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Firma, yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara aktif olarak katılarak ürünlerini tanıtıyor ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin referansıyla dünya genelinde ilgi çekiyor. Uğur, Türk Silahlı Kuvvetleri gibi güçlü bir ordunun ürünlerini tercih etmesinin kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

İlgili Yazılar