Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Hamas Hareketi, İsrail’in Refah Saldırısını Kınadı

Hamas Hareketi, İsrail’in Refah Saldırısını Kınadı

haber haber -
33 0

Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Usame el Hamdan, İsrail’in Refah Saldırısını Eleştirdi

Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Usame el Hamdan, Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki Hamas Hareketi’nin ofisinde düzenlediği basın toplantısında, İsrail ordusunun Refah’ta gerçekleştirdiği kara operasyonunu kınadı.

Hamdan, İsrail’in Refah Saldırısını Uluslararası Hukuk İhlali Olarak Nitelendirdi

Hamdan, İsrail güçlerinin Refah’a saldırısını, Başbakan Netanyahu’nun ateşkes anlaşmasını engelleme girişimi olarak değerlendirdi. Refah Sınır Kapısı’na yapılan saldırının uluslararası hukuk ihlali olduğunu belirterek, sivillere yönelik bu saldırının ciddi ve tehlikeli bir tırmanış olduğunu vurguladı.

Hamas, Ateşkes Önerisini Onayladı Ancak İsrail Saldırıları Devam Etti

Hamas’ın Gazze Şeridi’nde ateşkes önerisine onay verdiğini belirten Hamdan, Netanyahu’nun sahte bir zafer elde etme girişimi içinde olduğunu ifade etti. Ancak Hamas’ın ateşkes önerilerine onay vermesinin ardından İsrail’in Refah’ta saldırılarına devam ettiği biliniyor.

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinlinin yaşamını yitirdiği, çocuk ve kadınların da aralarında bulunduğu yaralıların olduğu belirtiliyor. Hamas’ın, İsrail’e karşı kararlı bir şekilde karşılık vereceği mesajı veriliyor.

İlgili Yazılar