Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Mısır’da Hamas, Katar ve ABD’li Heyetlerle Müzakereler Sürüyor

Mısır’da Hamas, Katar ve ABD’li Heyetlerle Müzakereler Sürüyor

haber haber -
41 0

Hamas, Katar ve ABD’li Heyetler Kahire’deki Müzakerelere Katıldı

Mısır’da yayın yapan “El-Kahire el-İhbariye” televizyonu, üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberde, Hamas, Katar ve ABD’li heyetlerin Kahire’deki müzakerelere katıldığını duyurdu.

Mısır’ın Çabalarıyla Gazze’de Ateşkes Arayışı

Katar ve ABD’li heyetlerin Mısır güvenlik heyeti ve Hamas heyetiyle görüşmelerini sürdürdüğü aktarılan haberde, Gazze Şeridi’nde ateşkesin sağlanması için Mısır’ın çabalarını sürdürdüğü belirtildi. Mısır güvenlik heyetinin İsrailli heyetle gerilimin azaltılması gerektiği uyarısında bulundu.

Hamas, Katar’ın Heyetiyle Ateşkes Önerisini Onayladı

Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, Katar’ın başkenti Doha’dan gelen Halil el-Hayye liderliğindeki Hamas heyetinin Kahire’ye ulaştığı bilgisi paylaşıldı. Hamas lideri İsmail Heniyye’nin, Katar ve Mısır’a, Gazze Şeridi’nde ateşkes anlaşmasına ilişkin önerilerini onayladığını açıklamasıyla İsrail’in saldırıları devam etmişti.

İsrail ve Hamas Arasındaki Çatışmalar

İsrail ordusunun Gazze’ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli ölürken, binlerce kişi de yaralandı. Saldırılar sırasında hastane ve eğitim kurumları da hedef alınarak sivil altyapı tahrip edildiği belirtildi.

İlgili Yazılar