Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Venezuela ve Türkiye Arasında Yatırım Anlaşması İmzalandı

Venezuela ve Türkiye Arasında Yatırım Anlaşması İmzalandı

haber haber -
17 0

Maduro, “Daha Fazla” Programında Büyükelçiyi Ağırladı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, haftalık olarak düzenlediği “Maduro ile daha fazla” programına Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu’nu davet etti. Maduro, Türkiye Cumhuriyeti ile ekonomik ilişkileri güçlendirecek anlaşmayı imzalamadan önce Büyükelçiye hitaben konuştu.

Maduro: “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması İmzalanmıştır”

Maduro, Türkiye Cumhuriyeti ile imzalanan ‘Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması’nın onay belgesini imzalayarak, “İmzalanmıştır ve onaylanmıştır. Yayımlansın ve uygulansın.” dedi. Maduro, Büyükelçi Karamanoğlu’na da Venezuela ile Türkiye arasındaki ekonomik iş birliği hakkındaki görüşlerini paylaşma fırsatı verdi.

Büyükelçi Karamanoğlu: “Her alanda Venezuela’nın Yanındayız”

Büyükelçi Karamanoğlu, belge imzalandıktan sonra duyduğu memnuniyeti belirterek, “Her alanda Venezuela’nın yanındayız. Bu anlaşma kardeş ülkelerimiz arasındaki ekonomik ilişkileri güçlendirecek.” dedi. Karamanoğlu, Venezuela ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin güçlenmesi adına gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında da bilgi verdi.

Anlaşma 2023 Yılında İmzalanmıştı

Türkiye ile Venezuela arasındaki Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması, 2023 yılında İstanbul’da gerçekleşen bir toplantının ardından imzalanmıştı. Anlaşmanın yürürlüğe girmesi için Türkiye’de iç hukuk onay sürecinin tamamlanmasının ardından ülkeler arasında nota teatisi yapılacak.

İlgili Yazılar