Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP’li Mithat Bülent Özmen Eyüpsultan Belediye Başkanı Oldu

CHP’li Mithat Bülent Özmen Eyüpsultan Belediye Başkanı Oldu

haber haber -
50 0

Eyüpsultan İlçesi CHP’nin Kontrolüne Geçti

CHP’nin İstanbul’da AKP’den aldığı önemli ilçelerden biri olan Eyüpsultan, artık CHP’li Belediye Başkanı Mithat Bülent Özmen tarafından yönetilecek. 2019’daki yerel seçimlerde İYİ Parti ile ittifak yapmalarına rağmen kazanamayan ilçede, CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olarak seçime katılan Emel Bilenoğlu’nun yerine bu kez İYİ Parti’den aday olan Özmen, seçimi kazanmayı başardı.

Eyüpsultan’ı Yeniden Şekillendirmek

Mithat Bülent Özmen, 20 yıldır Eyüpsultan’da yaşadığını belirterek, ilçenin sorunlarını ve potansiyelini çok iyi bildiğini söyledi. Özmen, Eyüpsultan’ı sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla yöneteceklerini vurgulayarak, ilçenin ekonomisini canlandırarak refah seviyesini artırmayı ve yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Beklenti Yüksek, İşlerin Çokluğu Önemli

Özmen, Eyüpsultanlılara verdiği sözü tutacağını belirterek, ilçenin CHP’nin uzun yıllardır yönetmediği bir yer olduğunu ve burada yapılacak işlerin ve beklentilerin çok yüksek olduğunu dile getirdi. Yeni dönemin başlangıcıyla heyecanlı olduğunu belirten Özmen, Eyüpsultan’ın değişim sürecinde öncü olacağını ifade etti.

İGDAŞ Genel Müdürlüğü’nden Belediye Başkanlığı’na

Mithat Bülent Özmen, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde siyaset bilimi ve kamu yönetimi eğitimi almış, bankacılık ve finans alanında doktora yapmıştır. Daha önce İGDAŞ Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Özmen, şimdi Eyüpsultan Belediye Başkanı olarak göreve başladı.

“Belediyeciliği iyi bilirim”

Bir süre İBB Enerji Grup Başkanlığı görevini de yürüten Özmen, belediyecilik alanında deneyimli olduğunu belirterek, sosyal demokrat değerlere inandığını ve bu değerler çerçevesinde Eyüpsultan için fark yaratmayı hedeflediğini söyledi.

İlgili Yazılar