Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hepsiburada’nın Link Gelir Programı ile Tavsiye Alışverişleri Ek Gelire Dönüşüyor

Hepsiburada’nın Link Gelir Programı ile Tavsiye Alışverişleri Ek Gelire Dönüşüyor

haber haber -
51 0

Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin’den Büyüme Hedefi

Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, online alışveriş sektöründe tavsiye alışverişlerinin hızla büyüdüğünü belirterek, bu trendin ana yönlendiricisi haline geldiğini ifade etti. Gökçetekin, dünya genelinde tavsiye üzerine yapılan alışverişlerle 17 milyar dolarlık bir ekonominin oluştuğunu vurgulayarak, Türkiye’de bu çerçeveyi değiştirmek için yola çıktıklarını ve 1 milyon linker ile hanelere 2024 yılında 1 milyar TL’lik ek gelir yaratmayı hedeflediklerini dile getirdi.

200 Bin ‘Linker’ ve Ek Gelir İmkanı

Gökçetekin, şu anda 200 bin kullanıcının yer aldığı “link gelir” programında kullanıcılara kendi çevrelerine ürün tavsiyesinde bulunarak gelir elde etme imkanı sunduklarını belirtti. Ayda 20 bin TL’ye kadar gelir elde edilebilen programın, özellikle ev hanımları ve öğrenciler için önemli bir ek gelir kaynağı olduğunu vurgulayan Gökçetekin, program kullanıcılarının %66’sının kadınlardan oluştuğunu ifade etti.

Tavsiye Ekonomisinin Geleceği

Yapılan araştırmalara göre, tavsiye ekonomisinin 2027 yılına kadar 27.7 milyar dolara ulaşması bekleniyor. E-ticaret satışlarının %15-30’unun tavsiye üzerine gerçekleştiği belirtilirken, Hepsiburada Türkiye’nin en çok tavsiye edilen e-ticaret markası olma başarısını Kıvanç Tatlıtuğ‘un rol aldığı bir reklam filmiyle duyurdu. Reklam filmi, basın mensuplarına ilk kez bir davetle gösterildi.

İlgili Yazılar