Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Gazze’de İnsani Yardım Tırlarının Durumu Endişe Verici

Gazze’de İnsani Yardım Tırlarının Durumu Endişe Verici

haber haber -
32 0

Gazze’ye İnsani Yardım Tırları Girişi Yetersiz

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf’un açıklamasına göre, bu hafta Gazze’ye giren insani yardım tırlarının sayısı 1063’e ulaştı. Ancak sadece 49 tırın Gazze’nin kuzeyine ulaştığı belirtildi.

İsrail’in Yardım Tırlarına Kısıtlamaları Eleştiriliyor

Maruf, Gazze’ye giren insani yardım tırlarının sayısının yetersizliğine dikkat çekerek, ABD ve İsrail’in yardım tırlarının sayısının artırılacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını savundu. İsrail’in Gazze’ye yardım girişine kısıtlamalar uyguladığını belirterek bu durumu uluslararası hukuka aykırı olarak değerlendirdi.

Gazze’de İnsanlık Felaketi Devam Ediyor

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda 203 gündür devam eden insanlık dramı devam ediyor. 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi’nde ağır bir kriz yaşanırken, sağlık sistemi çökmek üzere ve binlerce kişi ölü ve yaralı olarak bildiriliyor. Hamas ve İsrail arasındaki ateşkes görüşmelerinin tıkanmasının ardından Gazze’de durum giderek kötüleşiyor.

Gazze’de yaşanan bu dramın sona ermesi ve insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması için uluslararası toplumdan acil müdahale çağrıları devam ediyor.

İlgili Yazılar