Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AKP’li Politikacıların İstakoz Skandalı

AKP’li Politikacıların İstakoz Skandalı

haber haber -
37 0

İstakozlu Paylaşımlar Skandala Yol Açtı

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı‘nın Monaco’da ıstakoz yemesi tartışmaları alevlendirdi. Ancak bu tartışma bitmeden AKP’den ikinci bir ıstakoz skandalı geldi.

AKP’li Meclis Üyesinin Lüks Oteldeki İstakoz Partisi

Son seçimde CHP‘nin kazandığı Ankara Mamak Belediye Meclis üyesi AKP’li Salih Kahraman, tatil için gittiği Antalya’da kaldığı lüks otelde ıstakoz yedi ve yemek masasının fotoğrafını sosyal medyadan “Balık” notuyla paylaştı. Kahraman, 13 Nisan’daki doğum gününü de Antalya’da kutladı.

Vatandaşın Tepkisi

Vatandaşın ekonomik sıkıntılar içinde yaşam savaşı verdiği bir dönemde, AKP’li politikacıların lüks tüketim görüntüleri tepkilere neden oldu. AKP’li Kahraman da sosyal medyada sert eleştirilere maruz kaldı.

“SİZE YAZIKLAR OLSUN” TEPKİSİ

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, “Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip lüks tatillerde ıstakoz yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız!” diyerek tepkisini dile getirdi.

Diyanet’ten Önce ‘Haram’ Sonra ‘Helal’ Fetvası

İstakozun helal olup olmadığı tartışmalarını alevlendiren bir diğer konu ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 ve 2023 yıllarındaki açıklamaları oldu. Diyanet, önce istakozun helal olmadığını belirtmiş ancak gelen tepkiler üzerine daha sonra bu deniz ürünlerinin helal olduğunu açıklamıştı.

İlgili Yazılar