Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. SGK Başkanı Raci Kaya, Tasarruf Genelgesiyle Araç Keyfini Sonlandırmak Zorunda Kaldı

SGK Başkanı Raci Kaya, Tasarruf Genelgesiyle Araç Keyfini Sonlandırmak Zorunda Kaldı

haber haber -
23 0

SGK Başkanı Raci Kaya’nın Araç Keyfi Son Buldu

SGK Başkanı Raci Kaya, emekli maaşının yanı sıra 3 koltuk ve 3 makam arabasıyla gündeme gelmişti. Ancak İstanbul-Ankara arasında mekik dokuyan 3’üncü aracını İstanbul’da bırakmak zorunda kaldı.

Tasarruf Genelgesiyle Yöneticilerin Şehirlerarası Seyahatleri Yasaklandı

İktidarın yayımladığı tasarruf genelgesiyle, SGK Başkanı Raci Kaya gibi benzer durumdaki yöneticilerin makam aracıyla şehirlerarası seyahat etmesi yasaklandı. Kaya, artık İstanbul’daki evine bilet parasını kendi cebinden ödediği uçakla gidip gelmek zorunda.

Raci Kaya’nın Aldığı Maaş ve Görevleri

Raci Kaya, SGK Başkanlığı, SGK Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nda yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürütüyor. Halen SGK’dan iki ayrı maaş ve ücret aldığı belirtilen Kaya’nın, Kalkınma Bankası’ndaki görevinden dolayı maaş ya da temettü almadığı bildirildi.

Şehirlerarası Araç Keyfi Sonlandırıldı

Raci Kaya’nın uzun süre devam ettirdiği makam aracıyla şehirlerarası seyahat uygulaması, tasarruf genelgesiyle tüm memurları bağlayacak şekilde yasaklandı. Artık, memuriyet mahalli dışındaki görevler için resmi taşıtla gidilmeyecek ve özel araçlar kamu kurumlarınca izin alınmadan kullanılamayacak.

İlgili Yazılar