Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sağlık Bakanı İstifa Etti, Kabinede Değişim Kapıda

Sağlık Bakanı İstifa Etti, Kabinede Değişim Kapıda

haber haber -
13 0

Çalışma, Kültür ve Ticaret Bakanları Değişebilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifasının gündeme gelmesi, AKP içinde mini bir kabine revizyonunu tetikledi. Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın da değişmesi bekleniyor.

Yerine Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci Düşünülüyor

Koca’nın istifasında kararlı olduğu belirtilirken, yerine Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci’nin getirilmesi planlanıyor. Başkent’te ‘Kabine toto’ iddiaları da son günlerde artış gösteriyor.

Kişisel Hesaplar ve Siyasi Nedenler Öne Çıkıyor

Bazı bakanların başarısızlık, ailevi nedenler veya siyasi hesaplar nedeniyle koltuklarını terk edeceği konuşuluyor. Kabinedeki genç bakanlar da “kişisel” siyasi hesaplar yapmakla suçlanıyor.

Son Değişimler ve İsimler

Cumhurbaşkanlığı kabinesindeki son değişimler şu şekilde sıralanıyor: Cahit Turhan ve Adil Karaismailoğlu (Ulaştırma), Berat Albayrak ve Lütfü Elvan ve Nureddin Nebati (Hazine ve Maliye), Ruhsar Pekcan (Ticaret), Vedat Bilgin (Çalışma), Zehra Zümrüt Selçuk ve Derya Yanık (Aile), Murat Kurum (Çevre), Bekir Pakdemirli (Tarım), Süleyman Soylu (İçişleri), Ziya Selçuk (Milli Eğitim), Abdülhamit Gül ve Bekir Bozdağ (Adalet), Hulusi Akar (Milli Savunma), Mevlüt Çavuşoğlu (Dışişleri), Mustafa Varank (Sanayi), Mehmet Muş (Ticaret), Mahmet Kasapoğlu (Gençlik Spor).

İlgili Yazılar