Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rize’deki AFAD İl Müdürlüğü Binası Heyelan Riskiyle Karşı Karşıya

Rize’deki AFAD İl Müdürlüğü Binası Heyelan Riskiyle Karşı Karşıya

haber haber -
11 0

AFAD İl Müdürlüğü Taş Ocağı Üzerine İnşa Edildi

Rize’deki AFAD İl Müdürlüğü binası, 2020 yılında Güneysu’daki terk edilmiş bir taş ocağının bulunduğu alanda inşa edildi. Rize-Güneysu karayolunda Güneysu Caddesi üzerinde yer alan kampüse daha sonra 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü de taşındı.

Heyelan Sonucunda Enkaz Eğitim Merkezi Zarar Gördü

Geçen dört yıl içerisinde eski taş ocağı içerisinde zaman zaman taşlar koparak halı sahaya düşüyordu. Ancak son olarak 10 Mart’ta büyük bir heyelan meydana geldi. Dev kaya parçaları halı saha ve enkaz eğitim merkezinin üzerine düştü, enkaz eğitim merkezi de enkaz altında kaldı. Bina kullanılamaz hale geldi.

Yeni Proje Hazırlanıyor

AFAD İl Müdürü Mehmet Salih Avcı, heyelan sonucunda oluşan durum hakkında açıklamalarda bulundu. Avcı, çöken kayaların tavanı ve tabakaları tuttuğunu belirterek enkazın hala kaldırılmadığını ve yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Avcı, “Riski bertaraf etmek için sağlam bir proje hazırlanıyor. O gün bu kayalar da kaldırılacak.” dedi.

AFAD Binanın Durumu

AFAD İl Müdürü Mehmet Salih Avcı, binanın heyelan riski taşıdığı yönündeki eleştirilere karşılık, şu an için binaları boşaltmayı gerektirecek bir riskin bulunmadığını belirtti. Avcı, yaşanan durumun çözümü için yeni projenin tamamlanma aşamasında olduğunu vurguladı.

İlgili Yazılar