Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Bahçelievler’de Çökme: 3 Binanın Kaçak Katları Ortaya Çıktı

İstanbul Bahçelievler’de Çökme: 3 Binanın Kaçak Katları Ortaya Çıktı

haber haber -
13 0

Çökme Olayı ve İlk Müdahale

İstanbul Bahçelievler Zafer Mahallesi’nde bulunan Yadigar Sokak’ta yer alan 1980 yılında 4 katlı olarak inşa edilen ve sonradan kaçak olarak eklenen 3 kat ile 7 katlı hale gelen bir binanın bir bölümünde çökme meydana geldi. Olayın ihbar edilmesi üzerine itfaiye, polis, AFAD ve sağlık ekipleri hızla olay yerine sevk edildi. Ekipler, çevrede güvenlik önlemi alarak enkaz altında kalan olup olmadığını araştırmaya başladı. Yapılan çalışmalar sonucunda kurtarma ekipleri enkaz altında kalan kimse olmadığını belirledi.

Diğer Binalarda Kaçak Katlar Tespit Edildi

Yadigar Sokak’taki çöken binanın çevresinde bulunan 3 binanın da tedbir amaçlı boşaltıldığı öğrenildi. Bu binalarda yapılan incelemeler sonucunda, 3 binaya da sonradan kaçak katlar eklenmiş olduğu ortaya çıktı. Yadigar Sokak’taki 7 haberlermersin.com katlı binaya 2 kat, Kale Sokak’taki 7 katlı binaya 2 kat ve yine Kale Sokak’taki 6 katlı bir başka binaya da kaçak olarak 1 kat eklenmiş olduğu belirlendi.

Binaların Tahliyesi ve Tedbire Alınması

Kale Sokak’ta bulunan 16 numaralı 7 katlı yapının 1 katının, 12 numaralı yapının ise 2 katının kaçak olduğu tespit edildi. Bu nedenle, zarar gören binaların tedbir amaçlı boşaltılmasına karar verildi. Belediye ekipleri vatandaşları megafonla duyuru yaparak binaları terk etmeleri konusunda uyardı. Daire sahiplerine değerli eşyalarını alabilmeleri için kontrollü şekilde izin verildi. Binaların ana kapıları mühürlenerek, bina sakinleri güvenli otellere yerleştirildi.

İlgili Yazılar