Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gezi Parkı Direnişinin 11. Yılındaki Hüzünlü Hikayeler

Gezi Parkı Direnişinin 11. Yılındaki Hüzünlü Hikayeler

haber haber -
25 0

Gezi Davası Hala Sürüyor: Cezaevinde Uzun Yıllar

Gezi Parkı direnişi üzerinden 11 yıl geçmesine rağmen, Gezi Davası kapsamında hala cezaevinde bulunanlar var. İş insanı Osman Kavala, avukat Can Atalay, şehir plancısı Tayfun Kahraman, belgeselci Mine Özerden ve film yapımcısı Çiğdem Mater cezaevinden özgürlüklerine kavuşamadılar.

Adaletsizlik ve Özlem: Silivri’den Yankılanan Çığlıklar

Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman ve kızı Vera, Silivri Cezaevi’nde babalarını ziyaret ediyorlar. Tayfun Kahraman’ın cezaevinde olmasının somut bir gerekçesi olmadığını belirten aile, 25 aydır adalet bekliyor. Vera’nın mezuniyetinde babasının yanında olamaması ise yürekleri dağlıyor.

Anne Emine Şenyaşar’dan Çığlık: Adalet Nöbeti 118. Gününde

Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük, öldürülen oğlu ve eşi için adalet arayışında olan Emine Şenyaşar’ı ziyaret ederek destek verdi. Şenyaşar, adaletin sağlanması için çocuklarının ölüm anlarını görmek istediğini dile getirdi.

Gezi Davası ve Siyasi Yargılama: Gezi Tutukluları Hala Hapiste

Gezi Davası sürecinde tutuklu bulunan Çiğdem Mater’in eşi Murat Utku, adaletsizlik ve siyasi yargılama üzerine konuştu. Utku, eşinin ve diğer tutukluların cezaevinden çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, hukukun yeniden hakim kılınması gerektiğini belirtti.

Gezi Parkı Eylemlerinde Kaybedilen Gençlerin Anısı

Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden gençler unutulmuyor. Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, Hasan Ferit Gedik, Berkin Elvan, Abdullah Cömert ve Medeni Yıldırım’ın anısı hala yaşatılıyor.

Gezi Parkı Eylemlerinin 11. Yılında Hala Adalet Bekleyenler

Gezi Parkı eylemlerinin 11. yılında adalet arayışı devam ediyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gezi direnişinde hayatını kaybedenleri anarak adaletin sağlanması gerektiğini vurguladı ve Gezi tutuklularına sahip çıkılması çağrısında bulundu.

İlgili Yazılar