Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Diyanet İşleri Başkanlığı, Milyonluk Yemeklerle Gündemde

Diyanet İşleri Başkanlığı, Milyonluk Yemeklerle Gündemde

haber haber -
23 0

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Milyonluk Yemek İhalesi

Diyanet İşleri Başkanlığı, yüksek harcamalar ve lüks otomobillerle sıkça gündeme gelen kurum olarak bir kez daha dikkat çekti. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Diyanet İşleri Başkanlığı, Trabzon’daki Hafız Ali Haydar Özak Dini İhtisas Merkezi için ‘Gıda malzemesi alımı’ ihalesine çıktı ve 7 milyon 885 bin 525 TL’lik sözleşme imzaladı.

İhalede Neler Var?

Diyanet’in ihale teknik şartnamesinde, ihtisas merkezine verilecek ürünler detaylı bir şekilde listelendi. Toplamda 87 kalem gıda malzemesi alınacak. Bu malzemeler arasında 3 bin 250 kilogram yağsız günlük et, bin 750 kilogram haşlamalık et, 800 kilogram hazır köfte, bin 500 kilogram kıyma gibi ürünler bulunuyor. Ayrıca, 800 kilo baklava, 750 kilo helva, bin kilo Kemalpaşa tatlısı da sipariş edilenler arasında.

İstenen Şartlar

İhale şartnamesinde baklava için ceviz, fındık ve Antep fıstığının taze ve 1. sınıf kalitede olması gerektiği belirtildi. Tüm etlerin İslami şartlara uygun kesilmiş ve damgalanmış olması koşulu getirildi. Ayrıca, etlerin yüzde 10’dan fazla yağ içermemesi ve erkek hayvan eti olması gerektiği vurgulandı. Dana tranç için ise belirli nitelikler belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu milyonluk yemek ihalesi, kamuoyunda tartışma yaratmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar