Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çorum İl Özel İdaresi Tasarruf Tedbirlerini İhmal Etti

Çorum İl Özel İdaresi Tasarruf Tedbirlerini İhmal Etti

haber haber -
17 0

Çorum İl Özel İdaresi, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Tasarruf Tedbirlerine Rağmen Yeni Bina Yaptırdı

Çorum İl Özel İdaresi, tasarruf tedbirlerini göz ardı ederek Osmancık’ta iki yeni bina inşa etmek için harekete geçti. Bu projeler arasında Kültür Merkezi, Halk Kütüphanesi ve Spor Kompleksi bulunuyor.

Yapılacak Olan Projelerin Detayları

Çorum Osmancık Halk Kütüphanesi ve Kültür Merkezi, 238 milyon 919 bin TL’ye mal olacak. Proje kapsamında çocuk bölümü, kafeterya, revir, sergi alanı, engelli kütüphanesi, okuma salonları gibi alanlar yer alacak. Diğer yandan Çorum Osmancık Spor Kompleksi ise 108 milyon 661 bin TL’ye mal olacak ve yüzme, okçuluk, futbol gibi branşlara hizmet verecek.

İhale ve Harcamalar

İki ayrı ihalede toplamda 347 milyon TL’lik sözleşme imzalandı. Bu harcama karşılığında projelerin tamamlanması hedefleniyor. Öte yandan AKP’li Çorum Belediyesi de güreş merkezi için 146 milyon 650 bin TL ödeme yapmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Mayıs Ayı Harcamalarını Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı mayıs ayı bütçe harcamaları incelendiğinde, tasarruf tedbirlerinin uygulanmadığı görülüyor. Temsil, tanıtım harcamaları ve kira giderlerinde artış yaşandığı belirlendi.

Harcanan Miktarlar ve Detaylar

Mayıs ayında temsil ve tanıtma giderleri 418 milyon TL’ye ulaştı. Bu harcamanın büyük bir kısmı toplantı ve organizasyon, temsil giderlerine ayrıldı. Yılın ilk beş ayında toplam harcama ise 1 milyar 304 milyon TL oldu.

Kira harcamalarında da artış gözlemlendi. Ocak-Mayıs döneminde 7 milyar 474 milyon TL tutarında kira harcaması yapıldı. Bu harcamaların yüzde 35’i taşıt ve uçak kiralarına ayrıldı.

İlgili Yazılar