Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP Lideri Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Hediye Ettiği “Payidar Gondol” Tartışma Yarattı

CHP Lideri Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Hediye Ettiği “Payidar Gondol” Tartışma Yarattı

haber haber -
21 0

Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Verdiği Hediye

CHP lideri Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşme sonrası gündeme gelen “Payidar Gondol” isimli cam kase hediyesi, tartışmaları da beraberinde getirdi. Özel’in Erdoğan’a hediye ettiği bu objenin anlamı ve yansımaları merak konusu oldu.

“Payidar Gondol” Hediyesinin Anlamı

Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye ettiği “Payidar Gondol”, 2. Meclis salonunun balkonundaki defne ve meşe dallarıyla süslü, ay yıldızlı görselden esinlenerek tasarlanmıştır. Bu obje, TBMM’nin gücünü, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki bağımsızlık savaşının önemini, zor ulaşılan barışın değerini ve Cumhuriyet’in sürekliliğini simgeliyor.

Defne ve meşe dallarıyla süslenen “Payidar Gondol”da yer alan rölyef desenlerin tümü el işçiliğiyle altın yaldız kullanılarak dekorlandı. Defne, genelde zaferin ve barışın simgesi olarak kullanılırken, meşe gücü, kudreti ve bilgeliği temsil ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hediyesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise CHP lideri Özgür Özel’e Türkiye’nin çeşitli yerlerini temsil eden zeytinyağı ve farklı yörelerin çifte kavrulmuş lokumunu hediye etti.

Bu özel hediyeler, Türkiye siyasetinde farklı bir anlam ve içerik sunarken, iki siyasi lider arasındaki ilişkileri ve jestleri de merak konusu haline getirdi.

İlgili Yazılar