Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakanlık Tasarruf Tedbirleri Kapsamında Altyapı Çalışmalarını Durdurdu

Bakanlık Tasarruf Tedbirleri Kapsamında Altyapı Çalışmalarını Durdurdu

haber haber -
10 0

Bakanlık, Çeşitli Altyapı Projelerinin İhalelerini İptal Etti

Bakanlık, bazı önemli altyapı çalışmalarını durdurma kararı aldı. Bu projeler arasında Dalaman orman yolu, Köyceğiz bağlantı yolu, Kütahya yangın havuzu, Zonguldak yeni orman yolu, Kargı traktör yolu, Bergama helikopter pisti ve Osmaniye yangın ekip binası ihaleleri de bulunuyor. İptal gerekçesi olarak **’Tasarruf tedbirleri’** gösterildi.

Milyonlarca Liralık Projeler İptal Edildi

Kütahya’daki orman yolu için ayrılan bütçe 1.3 milyon lira, Tavşanlı yangın havuzu için ayrılan bütçe 746 bin lira, Karaisalı gözetleme kulesi için ayrılan bütçe 567 bin lira ve Akhisar insansız hava aracı merkezi yapımı için ayrılan bütçe ise 828 bin liraydı. **Mehmet Emin Ekmen**, DEVA Partili olarak, iptal edilen 20 ihale detayını açıkladı.

DEVA Partili Mehmet Emin Ekmen’den Eleştiri

Ekmen, “**İptal edilen 20 ihalenin toplam bedeli, Tarım Orman Bakanlığının bindiği Mercedes’in değeri kadar. Bütün ormanlarımız için alınacak tedbirler Bakanın bindiği Mercedes’ten daha değersiz olamaz. Bu vahim hatadan hemen dönülmeli**” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu kararla, bakanlığın tasarruf tedbirleri kapsamında altyapı projelerine verilen önemin azaldığı ve bu projelerin durdurulmasının yaratacağı etkilerin tartışmalara yol açabileceği belirtiliyor.

İlgili Yazılar