Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çevre Bakanlığı’na Atandı

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çevre Bakanlığı’na Atandı

haber haber -
10 0

Murat Kurum, İkinci Kez Çevre Bakanı Oldu

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve seçimi kaybeden Murat Kurum, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atandı. Bu atama ile Kurum, ikinci kez Çevre Bakanı olarak görev yapacak.

Özhaseki ve Kurum: İki Kez Ayrılıp İki Kez Aynı Koltuğa Atandılar

Murat Kurum’un atanmasıyla beraber AKP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mehmet Özhaseki gibi seçimi kaybedip aynı koltuğa atanan isimler arasına katıldı. İki isim de son 8 yılda iki defa ayrılıp iki defa aynı koltuğa atanmış oldular.

AKP’de Yeni Kabine Revizyonu Bekleniyor

AKP’de Vedat Işıkhan, Ömer Bolat, İbrahim Yumaklı ve Yılmaz Tunç’un da aralarında olduğu yeni bir kabine revizyonu bekleniyor. 2018’deki ilk Cumhurbaşkanlığı kabinesinden sadece Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy halen görevde bulunuyor.

Meclis’te AKP’nin Vekil Sayısı Düşecek

Murat Kurum’un Çevre Bakanlığı’na atanmasıyla AKP’nin Meclis’teki milletvekili sayısı 264’e düşecek. Toplam vekil sayısı da 593’e inecek.

Murat Kurum: “Koşmaya Devam”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine atanan Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Koşmaya devam” dedi. Vatandaşlara karşı sözlerini tutacaklarını belirten Kurum, hiçbir siyaset gözetmeksizin çalışacaklarını ifade etti.

İlgili Yazılar