Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye-Tunus Yatırım ve İş Forumu Değerlendirildi

Türkiye-Tunus Yatırım ve İş Forumu Değerlendirildi

haber haber -
15 0

Ticaret Bakanı Bolat, Cezayir ve Tunus Ziyaretini Değerlendirdi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile Tunus Sanayi, Ticaret ve Sanatkarlar Birliği (UTICA) işbirliğiyle düzenlenen Türkiye-Tunus Yatırım ve İş Forumu’na katılmak üzere Tunus’a giden Ticaret Bakanı Bolat, Cezayir ve Tunus ziyaretlerini değerlendirdi.

Cezayir Ziyareti

Bakan Bolat, Türkiye’nin onur konuğu olduğu başkent Cezayir’de gerçekleşen 55. Uluslararası Cezayir Fuarı’na katıldı. Türk heyetinin Cezayir ve Tunus ziyaretlerinin ikili ilişkiler açısından önemine vurgu yaptı.

Tercihli Ticaret Anlaşması Müzakereleri

Bakan Bolat, Cezayir ziyaretinde Cezayir Ticaret ve İhracatın Teşviki Bakanı Tayib Zituni ile görüşerek Tercihli Ticaret Anlaşması müzakerelerine başlama kararı aldıklarını açıkladı.

Tunus Ziyareti

Tunus’a geçen Bakan Bolat, Tunus Enerji, Sanayi ve Madencilik Bakanı Fatma Sabit Şibub ve Tunus Ticaret ve İhracatı Geliştirme Bakanı Gülsüm bin Receb ile görüşmeler gerçekleştirdi.

İş ve Yatırım Forumu

Türkiye-Tunus İş ve Yatırım Forumu’nun düzenlenmesine karar veren Bakan Bolat, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırımların teşvik edilmesi için önemli çalışmalar yapıldığını belirtti.

İkili İşbirliği

Bakan Bolat, Türkiye ve Tunus arasındaki ticaret hacminin artırılması ve karşılıklı yatırımların teşvik edilmesi konusunda atılan adımların devam edeceğini vurguladı.

İlgili Yazılar