Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Rişk, Netanyahu’nun Gazze Açıklamasına Tepki Gösterdi

Rişk, Netanyahu’nun Gazze Açıklamasına Tepki Gösterdi

haber haber -
16 0

İsrail İle Gazze Arasında Kısmi Anlaşma Tartışması

Rişk, Netanyahu’nun İsrail’in Gazze’de “kısmi bir anlaşmaya hazır olduğu” açıklamasına yazılı olarak tepki gösterdi. Netanyahu’nun kısmi anlaşma ve saldırılara devam etme sözlerini eleştiren Rişk, esirlerin ailelerine yalan söylediğini ve evlatlarının hayatını umursamadığını savundu.

Netanyahu’nun Gerçek Tavrı

Rişk, Netanyahu’nun asıl amacının anlaşmaya varmamak, vakit kazanmak ve soykırıma devam etmek olduğunu belirterek, Netanyahu’nun açıklamalarının gerçek niyetini yansıtmadığını vurguladı.

ABD’nin Rolü

Rişk, ABD yönetimini Netanyahu’ya baskı yapmaya çağırdı. ABD’nin sessiz kalmayı bırakıp savaşın durması için Netanyahu’ya baskı yapması gerektiğini dile getirdi.

Gazze İçin Olumlu Yaklaşım

Hamaslı yetkili, Katar ve Mısırlı arabulucuların Gazze’de ateşkese varılması, İsrail ordusunun geri çekilmesi ve esir takasını sağlayacak bir anlaşma için çaba sarf ettiklerini ve bu çabalara olumlu yaklaştıklarını yineledi.

Netanyahu’nun Açıklamaları

Netanyahu, 23 Haziran’da verdiği röportajda Gazze’deki saldırıların tamamen durmayacağını belirterek, “Kısmi bir anlaşma yapmaya hazırım.” demişti.

İlgili Yazılar