Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Multi Türkiye Konkordato Sürecinde

Multi Türkiye Konkordato Sürecinde

haber haber -
27 0

Multi Türkiye AVM’lerinde Konkordato Süreci

Almanya’da ikamet eden Türk işadamı Mehmet Gezer’e satılan ve mahkeme kararı ile konkordato süreci başlayan AVM’lerle ilgili gelişmeler Perakende Günleri 2024’te açıklamalarda bulundu.

Üçüncü Aşamaya Gelindi

Multi Türkiye Genel Müdürü Ertuğrul Acar ve Mehmet Gezer’in oğlu Furkan Gezer, konkordato sürecinde üçüncü aşamaya gelindiğini açıkladı. Furkan Gezer, yıllık 83 milyon ziyaretçiye ulaştıklarını ve borçlarını çevirebilecek duruma geldiklerini belirtti.

Gelecek İçin İyimserlik

Furkan Gezer, AVM’lerin finansal durumunun düzeldiğini vurgulayarak, “AVM’lerimiz yıllık 83 milyon ziyaretçi ağırlıyor. Finansal durumu da düzeliyor. Borç yapılandırması konusunda da mahkeme pozitif bir süreçte ilerliyor. Biz Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz.” dedi.

Yatırım ve Genişleme Planları

Furkan Gezer, renovasyon çalışmaları için 100 milyon Euro yatırım planladıklarını ve ayrıca yenilenebilir enerji gibi alanlara 350 milyon Euro yatırım yapmayı planladıklarını ifade etti.

Yeni Markalar ve Yatırımlar

Ayrıca, Gezer Türkiye’de olmayan markalarla görüşmelerin sürdüğünü ve AVM’lerinde renovasyon çalışmaları yaptıklarını belirtirken, yeni markaları Türkiye pazarına sokmayı planladıklarını da dile getirdi.

İlgili Yazılar