Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Londra’da Filistin İçin Düzenlenen Konserde Ünlü İsimler Sahne Aldı

Londra’da Filistin İçin Düzenlenen Konserde Ünlü İsimler Sahne Aldı

haber haber -
17 0

Roger Waters, Yusuf İslam ve Lowkey Filistin’e Destek Verdi

Londra’daki Euston St. Pancras Kilisesi’nde düzenlenen etkinlikte, ünlü müzisyen Roger Waters’ın yanı sıra Yusuf İslam (Cat Stevens) ve rapçi Lowkey (Kareem Dennis) sahne aldı. Sanatçılar, Filistin’e destek için şarkılarını seslendirdi.

Roger Waters Filistin İçin Duygularını Paylaştı

Konser öncesinde konuşma yapan Roger Waters, Gazze ve Filistin’deki kardeşlerinin yaşadığı acıyı hissettiklerini belirterek duygularını paylaştı. Waters şunları söyledi: “Benim gibi birçoğunuz gözyaşları içinde yaşıyorsunuz. Çünkü Gazze’deki ve Filistin’in işgal altındaki diğer topraklarındaki kardeşlerimizin yaşadıklarını hissediyoruz.”

Waters, “Wish you were here (Burada olmanı isterdim)” şarkısını bu kez Filistin için seslendireceğini belirterek, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Bazen gerçekten de öyle. Ancak bu akşam bu şarkıyı Filistin için söyleyeceğim.”

Yusuf İslam ve Lowkey de Sahne Aldı

Yusuf İslam, Gazzeli çocuklar için “Wild World” şarkısını seslendirirken, çocukların yaşadığı acıya dikkat çekti. İslam, şunları dile getirdi: “Çünkü onlar en masum, en temiz olanlar ve bunu hak etmiyorlar. Kim masum bir canı öldürürse tüm insanlığı öldürmüş olur.”

Rapçi Lowkey ise Gazze ve Filistin için yazdığı “Filistin asla ölmeyecek” şarkısını seslendirerek, etkinliğe destek verdi.

Etkinlik Filistin’e Destekle Sona Erdi

Etkinlik, sanatçıların performansları, Filistin destekçisi adayların konuşmaları ve katılımcıların sloganlarıyla sona erdi. Katılımcılar, Filistin’e desteklerini dile getirerek bir araya geldi. Ancak etkinliğin düzenlendiği kilisenin önünde İsrail destekçisi bir grup da tepki gösterdi.

İlgili Yazılar