Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. LGS Tercih Yapacak Adaylar İçin Önemli Bilgiler

LGS Tercih Yapacak Adaylar İçin Önemli Bilgiler

haber haber -
11 0

LGS Tercih Süreci ve Önemi

Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) giren 992 bin 906 aday, 17 Temmuz tarihine kadar tercih yapacak. Öğrencilerin, sınav sonrası şimdi de tercih kabusu yaşadığı belirtiliyor.

Uzman Eğitimciden Tavsiyeler

Uzman Eğitimci Salim Ünsal, MEB 2024 Tercih Tablolarını dikkate alarak, öğrencilerin tercih sürecine dair önemli bilgiler verdi. Öğrencilerin dikkate alması gereken en önemli unsurun yüzdelik dilimler olduğunu vurguladı.

Öğrencilerin Şansı Arttı mı?

2024 LGS’de öğrencilerin elde ettiği yüzdelik dilimlerinin daha değerli hale geldiği belirtiliyor. Ancak, liselerdeki kontenjan daraltılması, öğrencilerin yerleştirilmelerini zorlaştırabilir.

Tercih Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öğrencilerin tercih yaparken yüzdelik dilimlerini, kontenjanları ve geçmiş yılların verilerini dikkate almaları önemli. Ayrıca, adreslerine yakın okulları öncelikli tercih etmeleri ve tercih listelerini dikkatle oluşturmaları gerekiyor.

En Sık Yapılan Tercih Hataları

Öğrencilerin en sık yaptığı hatalar arasında tek tercih yapmak, başarı düzeyine uygun okulları seçememek, tercih listesini önemsiz görmek ve kontenjan değişimlerini incelememek yer alıyor.

İlgili Yazılar