Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kurban Bayramı Öncesi Emekli Maaşları Bekleniyor

Kurban Bayramı Öncesi Emekli Maaşları Bekleniyor

haber haber -
22 0

Kurban Bayramı İkramiyeleri Belli Oldu

Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ödeme takvimi açıklandı. İkramiyeler 10 Haziran itibariyle ödenecek. Ancak emekli ve memur maaşları için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Emeklilerin Talebi

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, emeklilerin Kurban Bayramı’ndan önce maaşlarını alması gerektiğini belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK kapsamında aylık alan emeklilere yönelik ikramiyelerin ödeme tarihlerini açıkladı.

Maaş Ödeme Takvimi

Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara 10 Haziran, Bağ-Kur kapsamında aylık alanlara 11 Haziran, SSK kapsamında aylık alanlara ise 12-13-14 Haziran tarihlerinde ikramiyelerin ödeneceği belirtildi.

Emekli Müjde Bekliyor

SSK emeklilerine maaşlar her ayın 17’si ve 26’sı, Bağ-Kur emeklilerine ise her ayın 25’i ve 28’i arasında ödeniyor. CHP’li Serkan Sarı, hükümete seslenerek emeklilere bayram öncesinde müjde verilmesi gerektiğini ifade etti.

Serkan Sarı, “Emeklimiz müjde bekliyor ama iktidar emekli ve memurlarımızı açlık ve yokluğa mahkum etmeyi sürdürüyor. İktidar, emeklilere en azından bayram öncesinde, açlık sınırı altındaki maaşlarını vermelidir” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar