Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kripto Piyasaları Sert Satışlarla Karşı Karşıya!

Kripto Piyasaları Sert Satışlarla Karşı Karşıya!

haber haber -
8 0

Bitcoin’in Değerindeki Hızlı Düşüş

Kripto para piyasaları, haftanın son iş gününde sert satışlara maruz kaldı. Mt. Gox borsasının 47.229 Bitcoin’i başka bir cüzdana taşıması sonucu Bitcoin değeri 55.000 doların altına indi ve günlük 665 milyon dolarlık likidasyon gerçekleşti.

Bitcoin’in Düşüş Nedenleri

Bitcoin, iflas eden Mt. Gox borsasının 2014 yılında çalınan varlıklarını sahiplerine dağıtmasıyla başlayan belirsizliklerin ardından sert bir değer kaybı yaşadı. Lider kripto varlık, 54.000 dolar seviyesinin altına inerek 53.219 dolara kadar geriledi ve şubattan bu yana en düşük seviyesini gördü. Bitcoin haftayı %9 değer kaybıyla tamamladı, mart ayı ortasındaki zirvesinden bu yana ise %26’nın üzerinde değer kaybetti.

Siyasi Belirsizlik Etkisi

Analistler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki düşüşün, Mt. Gox borsasının çalınan varlıkları sahiplerine dağıtmasına yönelik sürecin başlaması ve ABD’deki başkanlık seçimlerine yönelik belirsizliklerin etkili olduğunu belirtiyor. ABD seçimlerindeki belirsizlikler ve Demokratların kripto para birimlerine bakış açısının endişelere yol açtığı belirtiliyor.

Ethereum’da Kayıp

Ethereum, son beş iş gününde %15’lik bir kayıpla en düşük 2.822 dolardan alıcı buldu. Bu da Ethereum’un 2 ayın en düşük seviyesine gerilediği anlamına geliyor. Mt. Gox’un alacaklılarına dağıtacağı kripto varlıkların Ethereum üzerinde de etkisi olabileceği belirtiliyor.

Kripto Para Hırsızlıklarında Artış

Kripto para hırsızlığı vakaları 2024’ün ilk yarısında önemli bir artış gösterdi. Kayıplar bir önceki yıla göre iki katından fazla artarak 1.38 milyar doları aştı. Bu durum, kripto para birimlerindeki değerlenmeye bağlı olarak hırsızlık vakalarının arttığını gösteriyor.

İlgili Yazılar