Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Kırgızistan’da İktidarı Ele Geçirme Planı Çökertildi

Kırgızistan’da İktidarı Ele Geçirme Planı Çökertildi

haber haber -
11 0

Kırgızistan’da İktidarı Devirme Planı

Kırgızistan Milli Güvenlik Devlet Komitesi Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ülkede iktidarı ele geçirme ve huzursuzluk yaratma planları yapan “kriminal ve yıkıcı” bir grubun faaliyetlerine son verildiği belirtildi.

Arama Faaliyetleri ve Ele Geçirilen Malzemeler

Yapılan arama faaliyetlerinde, söz konusu grubun üyelerinin ikamet ettiği adreslerde ve kullandıkları otomobillerde çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirildi. Toplamda 50 silah, 20 tabanca, 255 bin 238 adet mühimmat, 200 takım kolluk kuvvetleri üniforması, 150 polis ve 100 askeri şapka, 38 set vücut zırhı, 2 dron, telsiz, ev yapımı patlayıcılar ve diğer yasaklı yayınlar bulundu.

Parlamento Üyesine Ait Belgeler Ele Geçirildi

Açıklamada ayrıca, Kırgızistan parlamentosu Milletvekili Marlen Mamataliyev’e ait askerlik durum belgesinin de ele geçirildiği belirtildi. İktidarı devirme planı yapan grubun faaliyetleri ile ilgili ek soruşturma ve önlemlerin devam ettiği vurgulandı.

Yakalanan Grup Üyeleri

Kırgızistan Milli Güvenlik Devlet Komitesi, daha önce yapılan operasyonlarda iktidarı devirme planı yaptığı belirlenen “K.B.A”, “M.E.C”, “B.B.K.”, “M.A.C.” ve “S.A.B” isimli bir grup üyenin yakalandığını duyurmuştu.

İlgili Yazılar