Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail’de Esirlerin Serbest Bırakılması İçin Devam Eden Gösteriler

İsrail’de Esirlerin Serbest Bırakılması İçin Devam Eden Gösteriler

haber haber -
25 0

Geniş Katılımla Devam Ediyor: Netanyahu Hükümetine Karşı Protestolar

İsrailli esirlerin serbest bırakılması için anlaşma imzalanması çağrısının yapıldığı İsrail’de, Netanyahu hükümetine karşı her hafta cumartesi günü düzenlenen protestolar, bu hafta da geniş katılımla devam etti.

Protestolar Farklı Noktalarda Düzenlendi

Gösteriler, başkent Tel Aviv ve Batı Kudüs başta olmak üzere pek çok farklı noktada düzenlendi. Tel Aviv’deki protestoların merkezi adresi, polisin demir bariyerlerle kapattığı Kaplan Caddesi oldu.

İsrail Bayraklarıyla Dolu Caddeler

Her hafta düzenlenen merkezi gösteriye katılan on binlerce İsrailli, Gazze’deki esirlerin serbest bırakılması için takas anlaşmasının derhal yapılması talebinde bulundu. İsrail bayrakları taşıyan binlerce protestocu, Başbakan Netanyahu ve hükümetindeki siyasetçilere karşı pankartlar ve dövizlerle tepkilerini dile getirdi.

Esir Ailelerinden Çağrı: Biden’ın Teklifini Kabul Edin

Esir aileleri de göstericilere hitaben yaptıkları konuşmalarda, ABD Başkanı Joe Biden’ın açıkladığı ateşkes teklifini kabul edilmesi talebinde bulundu. Hükümetin Biden’in teklifinin kabul etmesinin gerekliliğine vurgu yapan esir aileleri, “Anlaşmaya evet deyin!” sloganları attı.

Erken Seçim Talebi

Batı Kudüs’te de binlerce İsrailli, bir esir takası anlaşması için baskı yapmak ve erken seçimlere gitmek amacıyla İsrail Cumhurbaşkanı Başkanı Isaac Herzog’un evinin önünde gösteri düzenledi. Göstericiler, Netanyahu aleyhinde sloganlar atarak, görevden alınması ve erken seçimlere gidilmesi talebinde bulundu.

Polis Müdahalesi: Gözaltılar Gerçekleşti

İsrail polisi, Tel Aviv’deki gösteriye atlı birliklerle müdahale etti. Polis, dağılmaları yönünde çağrıda bulundu ancak bir grup Kaplan Caddesi’nde kalarak ateş yaktı. Polis, müdahale sonucunda çok sayıda göstericiyi gözaltına aldı.

İlgili Yazılar