Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail Savaş Uçakları, Nusayrat Belediyesi Binasını Hedef Aldı: En Az 5 Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail Savaş Uçakları, Nusayrat Belediyesi Binasını Hedef Aldı: En Az 5 Kişi Hayatını Kaybetti

haber haber -
23 0

Nusayrat Belediye Başkanı ve 4 Kişi Saldırıda Hayatını Kaybetti

Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre, İsrail savaş uçakları Nusayrat Mülteci Kampı’nda bulunan Nusayrat Belediyesi’ne ait bir binayı hedef aldı. Bu saldırıda, Nusayrat Belediye Başkanı İyad el-Meğari de dahil olmak üzere en az 5 kişi hayatını kaybetti.

Enkaz Altından Çıkarılan Cansız Bedenler Aksa Şehitleri Hastanesi’ne Nakledildi

Saldırı sonucunda enkaz altından çıkarılan cansız bedenler, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Deyr el-Belah kentinde yer alan Aksa Şehitleri Hastanesi’ne nakledildi. Gazze Şeridi Yerel Yönetim Bakanlığı, saldırıya ilişkin taziye mesajı yayınladı.

Ölü Sayısı Artıyor: 36 Bin 654 Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail ordusunun son dönemdeki saldırılarında ölen Filistinli sayısı giderek artıyor. Son olarak, Gazze Şeridi’nde yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı UNRWA’ya ait okula düzenlenen saldırıda 14’ü çocuk, 9’u kadın toplam 40 kişi hayatını kaybetmişti. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328’i çocuk, 10 bin 171’i kadın olmak üzere toplam 36 bin 654 Filistinli öldürüldü, 83 bin 309 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü bulunurken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları da hedef alınarak sivil altyapı da zarar görüyor.

İlgili Yazılar