Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail Saldırılarında Gazze Şeridi’nin Acı Tablosu

İsrail Saldırılarında Gazze Şeridi’nin Acı Tablosu

haber haber -
15 0

İsrail’in Hedefsiz Saldırıları

İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana hedef gözetmeksizin sürdürdüğü saldırılar, Gazze Şeridi’nde büyük bir insani krize yol açtı. Saldırılarda şu ana kadar 37 bine yakın kişi hayatını kaybederken, binlerce Filistinli yaralandı.

Filistinlilerin Dramı

Zorla göç ettirilen, evleri yıkılan ve sığınma merkezleri bombalanan Filistinliler, hayatta kalmak için büyük mücadele veriyor. Enkazlar arasında kurulan çadırlarda yaşamaya çalışan insanlar, insanlık dışı şartlar altında var olmaya çalışıyor.

Çocukların Durumu

Çocuklar enkazlar arasında oyun alanları oluşturmaya çalışıyor. Enkaz aralarındaki salıncaklarla eğlenmeye çalışan çocuklar, yaşamlarını sürdürmeye çalışırken bile umudu kaybetmiyorlar.

İsrail’in Vahşi Saldırıları

İsrail’in bölgedeki saldırıları, sivil altyapıyı da hedef alıyor. Hastaneler ve eğitim kurumları da saldırılara maruz kalırken, binlerce insan enkaz altında kalarak hayatını kaybediyor.

Filistinlilerin Kararlılığı

Filistinli kadın Ummu Fevzi, yaşadıkları evin enkazında yaşam mücadelesi verdiklerini ve İsrail’in saldırılarına karşı dik duracaklarını vurguluyor. Topraklarından asla vazgeçmeyeceklerini belirtiyor.

İlgili Yazılar