Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail Ordusu Gazze’de Sivillere Yönelik Topçu Saldırılarına Devam Ediyor

İsrail Ordusu Gazze’de Sivillere Yönelik Topçu Saldırılarına Devam Ediyor

haber haber -
13 0

İsrail Ordusu, Gazze Şeridi’ndeki Sivilleri Hedef Aldı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Gazze kentinde bulunan “Şucaiyye” ve “Tuffah” mahallelerinde sivillerin evlerini topçu ateşiyle bombaladı. Sivil savunma ekipleri, enkaz altından kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda ölü ve yaralı kurtardı.

İsrail’e Ait Drone’lar Sivillere Saldırıyor

Görgü tanıklarına göre, İsrail’e ait Quadcopter dronlar, Şucaiyye Mahallesi’nde hareket eden her şeye ateş açtı. İsrail ordusu, sabah saatlerinden itibaren Şucaiyye Mahallesi’ne yoğun topçu ve hava saldırıları düzenlemeye başladı.

Filistin Kızılayı’ndan Yakıt Sıkıntısı Açıklaması

Filistin Kızılayı, Gazze’deki ambulansların %36’sının çalışmadığını duyurdu. Yakıt sıkıntısı nedeniyle yaşanan bu durumun sağlık hizmetlerini olumsuz etkilediği belirtildi. Uluslararası topluma, Refah Sınır Kapısı’nın açılması ve insani yardımların girişine izin verilmesi çağrısı yapıldı.

İsrail’in Gazze’deki Katliamı Devam Ediyor

İsrail ordusunun son 24 saat içinde Gazze’de gerçekleştirdiği “katliam” saldırılarında 47 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve 52 kişinin yaralandığı bildirildi. 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze’ye düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısı 37 bin 765’e, yaralananların sayısı ise 86 bin 429’a yükseldi.

Açıklamada, İsrail’in engellemeleri nedeniyle hala enkaz altında kalan cesetlere ulaşılamadığı vurgulandı.

İlgili Yazılar