Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail Güçleri Nur Şems Mülteci Kampı’nda Çatışmaya Girdi

İsrail Güçleri Nur Şems Mülteci Kampı’nda Çatışmaya Girdi

haber haber -
11 0

İsrail Güçleri Kampı Kuşattı, Çatışmalar ve Sivil Kayıplar Yaşandı

İsrail askerleri, Tulkerim kentinde bulunan Nur Şems Mülteci Kampı’na baskın düzenleyerek kampı kuşatma altına aldı. Kampta çıkan çatışmalar sonucunda bir çocuk ile bir kadının hayatını kaybettiği, 4 kişinin yaralandığı bildirildi. Kamp sakinleri arasında bulunan Kemal Ahmed Cabir, çatışma sesleri duyduklarını ve İsrail güçlerinin bir evi patlattığını, evin yandığını ve civardaki diğer evlerin de zarar gördüğünü aktardı.

Canlı Kalkan Olarak Kullanılan Filistinli

Şefik Cad isimli 60 yaşındaki bir kamp sakini, İsrail askerlerinin evlerine müdahalede bulunduğunu ve kendisini canlı kalkan olarak kullandıklarını belirtti. Cad, askerlerin evinde arama yaparak eşyalara zarar verdiklerini ve sorguya çektiklerini ifade etti. Aynı zamanda İsrail ordusunun kampın altyapısını tahrip ettiği ve bir evi bombalayarak yangına sebep olduğu da gelen bilgiler arasında yer aldı.

Uluslararası Tepkiler ve Kınama

İsrail askerlerinin, Filistinlileri baskı altına almak için çeşitli yöntemler kullandığı belirtilirken, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Almanya’dan da olaylara ilişkin tepkiler geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, canlı kalkan olarak kullanılmanın kabul edilemez olduğunu belirtirken, Almanya ise yaşananları kınadı. Bu tür olayların barış sürecine zarar verdiği ve kapsamlı bir çözüm için adımlar atılması gerektiği vurgulandı.

İlgili Yazılar