Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İngiltere’de Filistin İçin Eylem: Youth Demand

İngiltere’de Filistin İçin Eylem: Youth Demand

haber haber -
15 0

Embarkment Gardens’da Toplanan Eylemciler İsrail’e Karşı Seslerini Yükseltti

‘Youth Demand’ isimli grup, İngiltere hükümetinin İsrail’e silah satışlarını durdurması ve ateşkes çağrısı yapması talebini dile getirmek için Londra’nın Embarkment bölgesinde bir araya geldi. Toplantıda Gazze asıllı Hala, Gazze’de yaşanan zorluklara dikkat çekti.

İsrail’in Saldırılarından Etkilenen Gazze Halkının Dramı

Hala, Gazze’de kurban ve ramazan bayramlarının bombardıman altında geçtiğini belirterek, et dağıtımlarının yetersizliğine vurgu yaptı. Kuzeydeki durumunun gün geçtikçe kötüleştiğini söyleyen Hala, bölgede yaşanan kıtlığı ve açlığı anlatarak İsrail’in bu durumu bilinçli olarak sürdürdüğünü ifade etti.

Youth Demand: Eylemler Trafiği Kapattı

Youth Demand’den yapılan açıklamaya göre, eylemciler Oxford Circus’u trafiğe kapatarak “Özgür Filistin” ve “Nehirden denize Filistin özgür olacak” sloganları attı. Eylemcilerin talebi İngiltere’nin İsrail’e silah satışını durdurmasıydı. Grup, İngiltere’deki siyasi partilerin duruşlarını da sert bir şekilde eleştirdi.

Polisin Müdahalesine Rağmen Eylemcilerin Kararlılığı

Önceki eylemlerde polisin müdahalesine rağmen gözaltına alınan eylemciler, kararlı bir şekilde seslerini duyurmak için mücadele ettiler. Liderlerine de seslenen eylemciler, çocukların öldürülmesindeki işbirliklerini kınayarak İngiltere’nin tavrını sorguladılar.

İlgili Yazılar