Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Gazze Şeridi’nde İsrail Saldırıları: 7 Filistinli Şehit Oldu

Gazze Şeridi’nde İsrail Saldırıları: 7 Filistinli Şehit Oldu

haber haber -
22 0

Sivil Savunma Birimi Bildirdi: 7 Filistinli Şehit, Çok Sayıda Yaralı Var

Gazze Şeridi’ndeki Sivil Savunma Birimi, Nafak Caddesi’ndeki apartman dairesinin İsrail savaş uçağı tarafından bombalanması sonucunda 3’ü çocuk, 3’ü kadın toplam 7 Filistinlinin şehit olduğunu ve birçok yaralının bulunduğunu açıkladı.

Enkaz Altındaki Ölü ve Yaralılar İçin Kurtarma Çalışmaları Sürüyor

Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre, sivil savunma ekipleri, saldırının olduğu bölgede enkaz altında kalan ölü ve yaralıları arama kurtarma çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

İsrail Topçu Birlikleri Zeytun Mahallesi’ni Hedef Aldı

Zeytun Mahallesi’ndeki evler de İsrail topçu birliklerinin hedefi oldu. Gazze’nin güneydoğusundaki Zeytun Mahallesindeki bölgeler ve evler bombalanmaya devam edildi. Saldırılar sonucunda çok sayıda ev ve iş yerinde yangın çıkarken mahallenin doğusundan yükselen dumanlar gözlemlendi.

Filistin Sağlık Bakanlığı Açıkladı: Ölü ve Yaralı Sayıları

Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlenen saldırılarda 37 bin 232 kişi hayatını kaybetti, 85 bin 37 kişi yaralandı. Açıklamada, halen enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin olduğu ancak sağlık ekiplerinin ve sivil savunma görevlilerinin ulaşamadığı belirtildi.

İlgili Yazılar