Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Filistinli Abdullah Ebu Dekka’nın Hikayesi: İsrail Saldırılarına Rağmen Kurban Kesmek

Filistinli Abdullah Ebu Dekka’nın Hikayesi: İsrail Saldırılarına Rağmen Kurban Kesmek

haber haber -
22 0

Gazze’de Kurban Fiyatları Yüksek

Filistinli Abdullah Ebu Dekka, İsrail’in yıktığı evlerinin önünde kurban kesti. Ebu Dekka, İsrail ablukası ve kurbanlık girişlerinin engellenmesi nedeniyle bu yıl Gazze Şeridi’nde kurban fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirtti. Kendisinin kestiği kurbanın fiyatı 4 bin şekel (yaklaşık 1070 dolar) ulaştı.

Gazze Halkı Direniyor

Abdullah Ebu Dekka, Gazze halkının azametli olduğunu, İsrail’in saldırılarında her şeylerini feda ettiklerini ancak yaşamaya devam ettiklerini vurguladı. İsrail’in yıktığı evlerini yeniden inşa edeceklerini belirtti.

Hayatta Kalma Mücadelesi

Gazzeli Esma Ebu Dekka, evinin bombalandığı savaşta hayvan yetiştirme projesinin yarım kaldığını söyleyerek, bayramda elindeki son koyunu kurban etmeye karar verdiğini dile getirdi.

İsrail’in Saldırıları ve Filistinlilerin Direnişi

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye 254 gündür sürdürdüğü saldırılarda son 24 saatte 3 katliam gerçekleştirdiğini, 41 Filistinlinin daha yaşamını yitirdiğini ve 102 Filistinlinin yaralandığını açıkladı. İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 37 bin 337’ye yükselirken, yaralı sayısı 85 bin 299’a ulaştı.

İlgili Yazılar