Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde Devasa Borç Rekoru

CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde Devasa Borç Rekoru

haber haber -
34 0

Borç 31 Mart Seçimlerinden Sonra Ortaya Çıktı

CHP’nin 75 yıl sonra kazandığı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde ortaya çıkan borç, 31 Mart seçimlerinden sonra bugüne dek açıklanan tüm rakamları geride bırakarak rekor kırdı.

Araçlar İnceleniyor

CHP’li Başkan Ahmet Akın, göreve gelir gelmez belediyenin şirketleri dahil bütün birimlerinin mali durumlarıyla ilgili kapsamlı bir çalışma yaptırdı. Buna göre AKP’li önceki yönetimin, 2024 bütçesi 12 milyar lira olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni 15 milyar 428 milyon 985 bin lira tutarında devasa bir borçla devrettiği ortaya çıktı.

Borç Detayları

Genel bütçe borçlarının 10 milyar 766 milyon 85 bin lira, BASKİ borçlarının 3 milyar 492 milyon 819 bin lira, şirketlere ait borçların da 1 milyar 170 milyon 79 bin lira olduğu tespit edildi. Kiralanan 800 araç için ise denetim sürüyor.

CHP’li Başkan: Borçlar Bizi Durduramaz

CHP’li Başkanı Ahmet Akın, yüksek borcun kendilerini durdurmayacağını belirterek “Asla ‘Enkaz devraldık’ demeyeceğiz. Mazeret değil, iş üreteceğiz. Verdiğimiz sözlerin tutmak için kaynak yaratacağız” dedi.

Ahmet Akın AKP’nin Sattığı Araziyi Protesto Etti

Yerel seçim öncesi CHP Balıkesir İl Başkanlığı, AKP’li başkan Yücel Yılmaz döneminde satılan 120 arazinin listesini 20 metrelik pankarta yazıp asmış, “Elde edilen 82 milyon doların ne oldu?” diye sormuştu.

İlgili Yazılar