Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Harvard Üniversitesi, Filistin Destekçisi Öğrencilerin İsrail Protestolarına Yanıt Verdi

Harvard Üniversitesi, Filistin Destekçisi Öğrencilerin İsrail Protestolarına Yanıt Verdi

haber haber -
9 0

Filistin Destekçisi Öğrencilerin Harvard Üniversitesi İle Anlaşması

Filistin destekçisi öğrenciler, Gazze’ye saldıran İsrail ile ilişkilerini sonlandırması talebiyle Harvard Üniversitesi’nde başlattıkları protestolar sonucunda okul yönetimiyle anlaşmaya vardı. Sosyal medya platformu X üzerinden yapılan açıklamada, öğrencilerin, okul yönetimiyle bir dizi konuda anlaşmaya vardığı ve Gazze dayanışma kampını boşaltma kararı aldığı belirtildi.

Okuldan Uzaklaştırılan Öğrencilerin Geri Dönüşü ve Yatırımların Geri Çekilmesi

Açıklamada, Harvard yönetiminin, okuldan uzaklaştırılan öğrencilerin geri dönüşünü onayladığı ve İsrail’deki yatırımlarını geri çekme konusunda görüşmeyi kabul ettiği bilgisi paylaşıldı. Filistin destekçisi öğrencilere göre, 3 haftadır devam eden Gazze dayanışma kampına destek veren en az 20 öğrenci Harvard yönetiminin kararıyla okuldan uzaklaştırılmış ve 60’tan fazla öğrenci de disipline sevk edilmişti.

Filistin Araştırmaları Merkezi İçin Masaya Oturulacak

Ayrıca, açıklamada, Harvard Üniversitesi yönetimiyle Filistin Araştırmaları Merkezi’nin kurulması konusunun da görüşüleceği ve bu konuda masaya oturulacağı belirtildi. ABD’deki birçok üniversite yönetimi, mezuniyet törenleri yaklaşırken kampüslerindeki Filistin destekçisi protestoları sona erdirmek için çabalarını hızlandırıyor.

İlgili Yazılar