Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. AKP’li Bakanların Şirketlere Transferi Devam Ediyor

AKP’li Bakanların Şirketlere Transferi Devam Ediyor

haber haber -
14 0

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, Kuzey Marmara Otoyolu Şirketi CEO’su Oldu

Kamuoyunda iktidara yakınlığı ile tanınan şirketlere AKP’li bakanların transferine bir yenisi daha eklendi. Ulaştırma eski Bakanı Cahit Turhan, Limak, Cengiz, Kolin ve Kalyon şirketlerinin birlikte işlettiği Kuzey Marmara Otoyolu şirketine CEO olarak atandı.

Geçmişten Günümüze

Cahit Turhan, 1985 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak işe başladı ve çeşitli kademelerde görev aldı. 2006’da genel müdürlüğe yükseldi. Turhan daha sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı oldu ve Danıştay üyeliğine atandı. 2016’da Kuzey Marmara Otoyolu işletmesine CEO olarak geçti.

Yüksek Maaş İddiaları

Cahit Turhan’ın, bu göreve yaklaşık 2 ay önce başladığı ve aylık 1 milyon lira maaş alacağı iddia ediliyor. Konsorsiyum patronlarının Turhan’a bu yüksek maaşı ödediği belirtiliyor.

Kuzey Marmara Otoyolu

Kuzey Marmara Otoyolu, yap-işlet-devret yöntemiyle işletilen ve Avrupa yakasında Avrupa Otoyolu Yatırım ve İşletme AŞ ile Anadolu yakasında Anadolu Otoyolu İşletme AŞ olmak üzere iki ayrı şirketten oluşan bir otoyol projesidir. Özel otoyol, devlet otoyollarına göre yüksek geçiş ücretleri ile dikkat çekmekte ve özellikle bayram dönemlerinde yoğun geçişler ile yüksek gelir elde etmektedir.

İlgili Yazılar