Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Senegal’de Türk Vatandaşlarıyla Buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Senegal’de Türk Vatandaşlarıyla Buluştu

haber haber -
10 0

Bakan Göktaş, Dakar Büyükelçiliği’ni Ziyaret Etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Senegal’e gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Türkiye’nin Dakar Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Büyükelçi Nur Sağman’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Göktaş, ülkedeki Türk vatandaşlarıyla da bir araya geldi.

Türkiye ve Afrika Arasındaki Dostluk Vurgusu

Bakan Göktaş, büyükelçilikteki buluşmada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başladı. Türkiye ve Afrika arasındaki ilişkilerin güçlü bir geçmişe, kadim bağlara dayandığını belirten Göktaş, bu dostluğun kardeşlik ve samimiyet temeline dayandığını vurguladı.

Karma Ekonomik Komisyon’un Önemi

Bakan Göktaş, Türkiye-Senegal Karma Ekonomik Komisyonu’nun eş başkanlığını yaptığını belirterek, bu komisyonun iki ülkenin geleceği açısından önemli adımların atılmasına vesile olduğunu ifade etti. Senegal’in bölge ekonomisine büyük katkı sağladığını vurgulayan Göktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgenin gücü ve potansiyeli sebebiyle Senegal ile ilişkileri her zaman önemsediğini dile getirdi.

Vatandaşlarla Buluşma ve İlişkilerin Güçlenmesi

Bakan Göktaş, yurt dışında Türkiye’yi temsil eden kurumların başarılarına dikkat çekerken, Senegal’de yaşayan Türk vatandaşlarının iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesinde önemli rol oynadığını belirtti. Senegal’deki Türk vatandaşlarıyla bir araya gelerek, onların taleplerini dinleyen Bakan Göktaş, Türkiye ve Afrika arasındaki duygusal bağın her geçen gün kuvvetlendiğini vurguladı.

Çalışmaları Yakından Takip Ediyor

Bakan Göktaş, Senegal Türkiye Maarif Vakfı ve TİKA Dakar Ofisi’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Türkiye’nin Afrika Açılım ve Ortaklık Politikaları çerçevesinde atılan adımların karşılıklı yarar sağlamayı amaçladığını belirten Bakan Göktaş, Senegal ile yapılacak girişimleri destekleyeceklerini vurguladı.

İlgili Yazılar