Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. ABD Başkanı Biden, Trump’ın Suçlu Bulunduğu Davayı Değerlendirdi

ABD Başkanı Biden, Trump’ın Suçlu Bulunduğu Davayı Değerlendirdi

haber haber -
18 0

Biden, Trump’ın Açıklamalarını Yorumladı

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, eski Başkan Donald Trump’ın suçlu bulunduğu dava hakkında açıklamalarda bulundu. Biden, Trump’ın kararı “hileli ve hukuksuz” olarak nitelendirmesini, “Sadece bir kararı beğenmedi diye onu hileli olarak nitelemek sorumsuzca, tehlikeli ve pervasız.” şeklinde değerlendirdi.

Biden’den Hukuk Sistemi Vurgusu

Biden, Amerikan hukuk sisteminin temellerinin sağlam olduğunu ve saygı duyulması gerektiğini belirtirken, Trump’ın hukuk sistemi üzerinden siyasi puan kazanmaya çalıştığını savundu. Eski başkanın “adil şekilde” yargılandığını ifade eden Biden, Trump’ın tüm hukuki haklarını eşit şekilde kullandığını vurguladı.

Trump’ın Temyiz Süreci

Biden, Trump’ın söz konusu kararı temyize götüreceğini hatırlatarak, eski başkanın bu süreçte tüm hukuki haklarını eşit şekilde kullandığını vurguladı. New York’ta yargılandığı “sus payı” davasında suçlu bulunan Trump’ın mahkumiyetinin 11 Temmuz’daki duruşmada belli olacağı açıklanmıştı.

Trump’ın Tepkisi

Trump, hileli ve hukuksuz olduğunu savunduğu kararı siyasi tarafgirlikle alındığını iddia ederken, “Bunlar kötü insanlar. Çoğu durumda bunların hasta insanlar olduğuna inanıyorum.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Trump, duruşmada verilecek cezanın belirleneceği 11 Temmuz tarihine kadar süreci bekleyecek.

İlgili Yazılar