Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Yüzyılın Koşusu

Yüzyılın Koşusu

haber haber -
8 0

Yüzyılın Koşusu

Dünyada iki kıta arasında koşulan maraton Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu, Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel ve “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla koşulacak.

5 Kasım 2023 Pazar günü başlayacak olan Türkiye İş Bankası 45’inci İstanbul Maratonu’na ilişkin olarak, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ve İBB Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur’un katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi. “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla koşulacak yarış bu yıl 45’inci kez kıtalar arası koşulacak. Yarışmada tüm kategorilerde toplam 45 bin sporcu ter dökecek.

Aran: “Cumhuriyetimiz de uzun bir maraton”

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu’nun, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında koşulacağına işaret ederek, “Ülke olarak ikinci yüzyılımıza büyük bir dinamizmle, azimle, uzun bir maraton perspektifiyle yaklaştığımızı göstermesi açısından Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu ve Cumhuriyetimizin yaş günü arasında anlamlı ve kuvvetli bir bağ olduğuna inanıyorum. Cumhuriyetimiz de büyük savaşların ardından başlatılmış uzun bir maratona benziyor. Bu uzun maratonda tempomuz da 100’üncü yıl coşkumuz da; ikinci yüzyılımıza girerken, bugüne kadar hayal edip de gerçekleştiremediğimiz ne varsa hepsini hayata geçirmek için azmimiz, inancımız, umudumuz da çok yüksek” diye konuştu. royalbet lisanslı mı

İstanbul Maratonu’nu iki yıl süreyle destekleyerek hem Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında hem de gelecek yıl İş Bankası’nın 100’üncü yaşında maraton heyecanının ortağı olmak istediklerini ifade eden Aran, “Cumhuriyetimizin ve aynı zamanda Bankamızın kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1933’teki 10’uncu Yıl Nutkunda ‘Ebediyete akıp giden her 10 senede bu büyük millet bayramının büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlanmasını gönülden dilerim’ söyleminde ifade ettiği bu gönülden dileğini gerçekleştirmek ve Cumhuriyetimizin coşkuyla kutlanmasını sağlamak için etkinliğe bu yıl ve gelecek yıl sponsor oluyoruz” dedi.

“100’üncü yıl coşkusunun gelecek yıl Olimpiyatlarda kazanılacak altın madalyalarla artarak devam etmesini diliyorum”

Sporu sevdirmek, daha fazla kişiyi spora teşvik etmek için herkese sorumluluk düştüğünü ifade eden Aran, aynı zamanda 2024 Paris Olimpiyatları’nda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin destekçisi olduklarını belirtti. Bu desteği de çok kıymetli bulduğunu belirterek, Cumhuriyetin 100 yıl coşkusunun, önümüzdeki yıl temmuz, ağustos aylarında Olimpiyat Oyunlarında ülkemize kazandırılacak altın madalyalarla artarak devam etmesi dileğini paylaştı.

 

İlgili Yazılar