Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. UCL Öğrencileri İsrail İşbirliklerini Protesto Etti

UCL Öğrencileri İsrail İşbirliklerini Protesto Etti

haber haber -
22 0

UCL Öğrencileri İsrail İşbirliklerini Protesto Etti

University College London (UCL), İngiltere’nin önde gelen okullarından biri olarak bilinmektedir. Son günlerde, UCL öğrencileri ana kampüs önünde toplanarak İsrail’le işbirliklerini protesto etti.

Eylemcilerin Talepleri

Öğrenciler ve eylemciler, UCL’nin İsrail’e mali destek sağlayan şirket ve bankalarla işbirliğini sonlandırması ve üniversitenin İsrail’in Gazze’deki savaş suçlarını kınaması çağrısında bulundu. Ayrıca, İngiltere hükümetini de İsrail’e silah satışını durdurmaya ve ateşkes çağrısında bulunmaya çağırdılar.

Çatışma ve Güvenlik Önlemleri

UCL önünde Filistin’e destek eylemi yapılırken, karşı kaldırımda İsrail’e destek veren gösteri düzenlendi. Polis, iki grup arasında çatışmayı engellemek için geniş güvenlik önlemleri aldı ve eylemcilerin karşıya geçmesini önlemeye çalıştı.

Öğrenci Eylemleri ve Sonuçları

UCL öğrencileri, ABD’deki Filistin destekçisi gösterilere katılarak çadır kurmuştu. Bu eylemler sonucunda, üniversite yönetimi güvenlik önlemlerini artırdı ve kimlik kartı olmayanların kampüse girişine izin verilmeyeceğini açıkladı.

Goldsmiths Koleji’nde Oturma Eylemi

Londra Üniversitesi’nin Goldsmiths Koleji’nde 5 haftadır devam eden Filistin’e destek için düzenlenen kütüphanedeki oturma eylemi, okul yönetiminin öğrencilerin taleplerini karşılamasıyla sona erdi. Goldsmiths yönetimi, etik yatırım politikasını gözden geçireceğini ve Filistinli öğrencilere lisans bursu tahsis edeceğini duyurdu.

İlgili Yazılar