Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. Portekiz Avrupa Şampiyonası’nda Genç Yıldızlarına Güveniyor

Portekiz Avrupa Şampiyonası’nda Genç Yıldızlarına Güveniyor

admin admin -
30 0

Portekiz Avrupa Şampiyonası’nda Genç Yıldızlarına Güveniyor

Fransa’da düzenlenen Euro 2016’da şampiyon olarak makus turnuva kaderini sonlandıran Portekiz, aradan geçen yıllarda bu başarının devamını getiremedi. Özellikle 2022 Dünya Kupası’nda büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Euro 2024, her ülke için olduğu kadar Portekiz için de önemli! Cristiano Ronaldo ve arkadaşları, başarılı Euro 2024 F grubu maç sonuçları sonrasında finale gitmek istiyor. Portekiz’in güvendiği genç oyuncular da ülkelerine katkıda bulunmak için ellerinden geleni yapmaya hazır!

Joao Neves Turnuvada Kendini Göstermeyi Hedefliyor

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Portekiz’i 2023 yılının Ocak ayından bu yana Roberto Martinez çalıştırıyor. İspanyol teknik adam, bu turnuvada başarılı olmak zorunda! Aksi takdirde görevine son verilebilir. En iyi Euro 2024 F grubu maç sonuçları hedefleyen Roberto Martinez, genç oyunculardan da faydalanmayı hedefliyor. Onlardan biri de Joao Neves!

2004 doğumlu Joao Neves, 2016 yılında henüz 12 yaşındayken Benfica altyapısına katıldı. Burada aldığı futbol eğitiminin ardından 2022/2023 sezonunun devre arasında A takıma yükseldi. Kendisi, merkez orta saha ve ön libero pozisyonlarında forma giyebilir. Kısa süre içerisinde gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken oyuncunun güncel Transfermarkt değeri 45 milyon Euro! Bunun yanı sıra Portekiz milli takımının formasını da 16 Ekim 2023 tarihinden bu yana giyiyor.

Joao Neves, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Portekiz’in Euro 2024 kadrosunda yer alacak. 20 yaşındaki oyuncu, bu turnuvada kendini göstermeyi ve büyük bir kulübe transfer olmayı hedefliyor. Bu bağlamda, Euro 2024 F grubu fikstür yarışında Portekiz’e büyük katkısı olabilir.

Rafael Leao Turnuvanın Yıldızlarından Biri Olmaya Aday!

Euro 2024 F grubu fikstür incelendiğinde Portekiz’in Türkiye, Çekya ve Gürcistan’ı geçmek için kaliteli oyunculara ihtiyacının olduğu fark edilebilir. Milan forması giyen Rafael Leao, tam olarak böyle bir isim! 1999 doğumlu oyuncu, Cristiano Ronaldo’yu yedek bırakabilecek kadar formda! İtalya liginde neredeyse her sezonu +10 gol, +10 asistle bitirmeyi başaran yıldız isim, Portekiz’in istenilen Euro 2024 F grubu maç sonuçları alması için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu dile getiriyor.

İlgili Yazılar