Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mehmet Yiğit’ten Uşak Karahallılar Keşkek Şenliğinde Unutulmaz Performans

Mehmet Yiğit’ten Uşak Karahallılar Keşkek Şenliğinde Unutulmaz Performans

admin admin -
36 0

Simavlı Türk Halk Müziği sanatçısı Mehmet Yiğit, İstanbul’da düzenlenen Uşak Karahallılar Vakfının Keşkek Şenliğinde sahne aldı. Yiğit, sahnede olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Uşak türkülerini seslendiren sanatçı, dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Derlemeci ve Yörük türkülerinin sevilen ismi Mehmet Yiğit, bağlamasıyla sahneye çıkarak harika bir performans sergiledi. Karahallılar Vakfı Genç Zeybek ekibi ise harmandalı ve Kadıoğlu zeybeği oynayarak geceye renk kattı. Vatandaşlar, Mehmet Yiğit’in türkülerine eşlik ederek coşkuyla oynadılar ve alkışladılar.

Şenlik sonunda Mehmet Yiğit, sahnede olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve birlik beraberlik mesajı verdi. Yiğit, türkülerin hiç susmaması gerektiğini vurgulayarak, bu tür etkinliklerin devam etmesini temenni etti. Sanatçı, duygu dolu anlar yaşattı.

Uşak Karahallı Belediye Başkanı Ramazan Karakaya, Mehmet Yiğit’e teşekkür ederek, sanatçının başarılarının devamını diledi. Başkan Karakaya, Mehmet Yiğit’in performansının şenliğe büyük bir değer kattığını belirtti.

 

İlgili Yazılar