Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İYİ Parti Kongresi İçin Adaylığını Açıklayan Tolga Akalın’dan Önemli Açıklamalar

İYİ Parti Kongresi İçin Adaylığını Açıklayan Tolga Akalın’dan Önemli Açıklamalar

haber haber -
40 0

Değişim Sürecinde Liderlik Vurgusu

Partinin Göç ve Sığınmacılar Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın, 27 Nisan’da yapılacak İYİ Parti Kongresi için adaylığını açıkladı. Akalın, ülkemizde ve dünyada siyasi alanlarda önemli bir değişimin eşiğinde olduklarını belirterek, Türk siyasetinde 20 yıllık bir saltanat döneminin sona erdiğini ifade etti.

Parti Kuruluşunda Yapılan Hatalar

Akalın, İYİ Parti’nin milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı eksende kurulduğunu hatırlatarak, partinin kuruluşunda yapılan hatalara da dikkat çekti. Bin 200 Türk milliyetçisi tarafından kurulan partinin merkezileşme konusunda zorlandığını belirten Akalın, partinin geleceğine ilişkin üç aşamalı bir çalışma planı olduğunu açıkladı.

İYİ Parti’nin Geleceği ve Hedefler

Akalın, İYİ Parti’nin önümüzdeki dönemde geleneksel tabanıyla yeniden bağlarını güçlendirmeyi ve demokratik merkezi inşa etmeyi hedeflediğini belirtti. Akalın, partinin 2028 seçimlerine hazırlanacaklarını ve Türkiye’yi yeni bir döneme taşımayı arzuladıklarını vurguladı.

Erdoğan’a Karşı İYİ Parti’nin Duruşu

Akalın, İYİ Parti’nin Tayyip Erdoğan’a karşı güçlü bir duruş sergileyeceğini ve partinin 38 milletvekiliyle yeni bir Anayasa dönemi için iddialı olduğunu ifade etti. Akalın, İYİ Parti’nin AKP’yi zayıflatıp merkezden itmeyi hedeflediğini ve partiyi kuruluş ilkelerine ve iktidar yoluna doğru yönlendireceklerini belirtti.

İlgili Yazılar