Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail Ordusu Nusayrat Mülteci Kampı’na Yoğun Bombardıman Düzenledi

İsrail Ordusu Nusayrat Mülteci Kampı’na Yoğun Bombardıman Düzenledi

haber haber -
50 0

3 Filistinli Öldü, Çok Sayıda Yaralı Var

İsrail ordusunun Nusayrat Mülteci Kampı’nı hedef alan yoğun bombardıman sonucunda 3 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi. Yaralıların durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

İsrail Uçakları Apartmanları Vurdu

Görgü tanıklarına göre, İsrail uçakları bombardımanda çok sayıda apartmanı hedef aldı. Ayrıca, “Yeni Kamp” ve “Ard el-Mufti” bölgelerine saldırılar düzenlendiği ve Nusayrat Mülteci Kampı’nın kuzeyinde şiddetli çatışmaların devam ettiği bildirildi.

Helikopterler ve İHA’lar Kullanıldı

Görgü tanıkları çatışmalar sırasında İsrail helikopterlerinin ordu birliklerine destek verdiğini ve insansız hava araçlarından Nusayrat Mülteci Kampı’nın çeşitli bölgelerine ateş açıldığını belirtti. Halid el-Hatib Camisi, Mufti Okulu ve Ebu Sarar kavşağı çevresinde yerinden edilmiş kişilere saldırılar düzenlendiği ve çok sayıda ölü ve yaralı olduğu ifade edildi.

Saldırılar 10 Nisan’dan Beri Devam Ediyor

İsrail ordusunun Nusayrat Mülteci Kampı’nın kuzeybatısındaki bölgelere 10 Nisan’dan bu yana düzenlediği saldırılarda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı biliniyor.

İlgili Yazılar