Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail Askerlerinden İlk Kez Esir Alındı

İsrail Askerlerinden İlk Kez Esir Alındı

haber haber -
26 0

El-Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde’den Açıklama

El-Kassam‘ın Sözcüsü Ebu Ubeyde, yaptığı görüntülü açıklamada, Cumartesi akşamı öncesinde Kassam savaşçılarının, İsrail askerlerini Cibaliya Mülteci Kampı’ndaki bir tünele çekerek komplike bir operasyon gerçekleştirdiğini belirtti. Ebu Ubeyde, İsrail askerlerinden bir grubunun Cibaliya’daki tünellerden birinde pusuya düşürüldüğünü ve İsrail askerleriyle sıfır mesafeden çatışma yaşandığını açıkladı. Ayrıca, gelen takviye güçlere de patlayıcılarla saldırılar düzenlendiğini ifade etti.

Esirler Alındı

Ebu Ubeyde, tünele çekilen İsrail askerleriyle girilen çatışmada ölü, yaralı ve esir olmak üzere tümünün ele geçirildiğini ve askerlerin ellerindeki askeri malzemelere de el konulduğunu söyledi. İsrail ordusunun, 27 Ekim’de Gazze Şeridi’ne başlattığı kara savaşı sırasında ilk kez İsrail askerlerinden esirler alındığı belirtilirken, esir askerlerin sayılarına ilişkin bilgi verilmedi.

İsrail Ordu Sözcüsü İddiaları Reddetti

Diğer yandan, İsrail Ordu Sözcüsü Daniey Hagari, X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, askerlerin esir alındığına ilişkin açıklamanın doğru olmadığını iddia etti.

İlgili Yazılar