Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Hindistan Seçimlerinde Aşırı Sıcaklar Yüzünden 33 Seçim Görevlisi Hayatını Kaybetti

Hindistan Seçimlerinde Aşırı Sıcaklar Yüzünden 33 Seçim Görevlisi Hayatını Kaybetti

haber haber -
21 0

Seçim Görevlileri Sıcak Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Hindistan’ın NDTV kanalının haberine göre, Uttar Pradeş eyaleti Seçim Kurulu Başkanı Navdeep Rinwa, ülke genelindeki aşırı sıcakların seçim görevlilerini de etkilediğini vurguladı. Eyalette 33 seçim görevlisinin sıcaklar nedeniyle hayatını kaybettiğini belirten Rinwa, denizli haber bu sayıya seçim esnasında görevli temizlik ve güvenlik personelinin de dahil olduğunu kaydetti.

Ölenlerin Ailelerine Tazminat

Navdeep Rinwa , ölenlerin ailelerine 1,5 milyon rupi (yaklaşık 18 bin dolar) tazminat ödeneceğini açıkladı. Aşırı sıcakların etkili olduğu ege haber Hindistan’da geçen hafta hava koşulları nedeniyle 40 kişi hayatını kaybetmişti. Başkent Yeni Delhi’de 52,9 dereceyle tüm zamanların en yüksek sıcaklığı kaydedilmişti.

Hindistan Genel Seçimleri

19 Nisan’da başlayıp dün sona eren Hindistan genel seçimlerinde yaklaşık 968 hava durumu milyon seçmen, Halk Meclisi üyelerini belirlemek için oy kullandı. Son seçimlerden galip çıkan Başbakan Narendra Modi, Bharatiya Janata Partisi (BJP) liderliğinde kurulan “Ulusal Demokratik İttifakı (NDA)” ile Hindistan Ulusal Kalkınma Kapsamlı İttifakı (INDIA) koalisyonuna karşı yarıştı. Seçmenler, ülkedeki 28 eyalet ve 8 özel yönetim bölgesini kapsayan 7 aşamalı genel seçimler çerçevesinde oy kullandı.

İlgili Yazılar