Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hatay’da Deprem Konutları İçin Yapılan İhaleler

Hatay’da Deprem Konutları İçin Yapılan İhaleler

haber haber -
39 0

Hatay’da Deprem Konutları İçin Yeni İhaleler

Hatay, deprem sonrası yıkılan konutlar ve dükkanlar için yeni ihalelere devam ediyor. 25-26 Nisan tarihlerinde toplamda 4 milyar lirayı aşan üç farklı ihale gerçekleştirildi.

İhaleler AKP’ye Yakın İsimlere Gitti

İhaleler pazarlık usulüyle yapıldı ve belli başlı şirketler, AKP’ye yakınlığıyla bilinen isimlere gitti. Antakya’da 478 konut ve 24 dükkan inşaatını üstlenen Ulubol İnşaat, 1 milyar 177 milyon 948 bin TL bedelli ihaleyi kazandı.

Binbay Yapı-İzbat İnşaat ortaklığı ise Antakya’da 645 konut ve 76 dükkan inşaatını üstlendi. Bu ihale 1 milyar 696 milyon 956 bin TL değerindeydi.

Defne ilçesindeki 477 konut ve 30 dükkan inşaatını üstlenen SRL İnşaat-Araz ortaklığı ise 1 milyar 129 milyon 61 bin TL bedelli ihaleyi kazandı.

Şirketlerin İlişkileri

Ulubol İnşaat’ın kurucusu Nuri Elibol, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’e yakınlığıyla bilinmektedir. Binbay Yapı’nın başındaki Bedrettin Binbay ise AKP’den milletvekili aday adayı olmuş bir isimdir. SRL İnşaat ise Trabzon Oflu Sarıalioğlu ailesine aittir ve daha önce çeşitli büyük projelerde yer almıştır.

İlgili Yazılar