Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Filistinli Esirlere Yönelik Suç İddiaları

Filistinli Esirlere Yönelik Suç İddiaları

haber haber -
20 0

Filistin Esirler Cemiyeti’nin Açıklamaları

Filistin Esirler Cemiyeti’nin yazılı açıklamasında, Tel Aviv’in güneyindeki Remle cezaevine bağlı hastanede tutulan Filistinlilere yönelik şok edici suç iddiaları yer aldı.

İşkence ve İstismar İddiaları

Açıklamada, Filistinlilerin tıbbi suçlara, işkenceye ve istismara maruz kaldığı belirtilerek, “Allah’tan rahmet beklemekten başka çareleri yok. Ya kaderlerinin bir tecellisi olarak hayatta kalacaklar ya da (İsrail) işgalin mağdurları ve suçları listesine dahil olacaklar.” ifadelerine yer verildi.

Sağlıksız Hastane Koşulları

Açıklamada, hastalanan Filistinlilerin tutulduğu hastanede şartların sağlıksız olduğu ve hayatlarının tehdit altında olduğu vurgulandı. Cezaevi yönetiminin Filistinlilere yönelik “sağlık tedavisini durdurma kararı” aldığı ifade edildi.

Artan Saldırılar

7 Ekim 2023’ten beri İsrail ordusunun Gazze’ye düzenlediği saldırının ardından, Gazze, Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırıların arttığı belirtildi.

Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail hapishanelerindeki katı uygulamaların devam etmesi durumunda sağlık koşullarının daha da kötüleşeceği uyarısında bulunmuştu.

İlgili Yazılar