Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Tekno Dart – Teknodar.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Fenerbahçe’nin Borçları ve Aziz Yıldırım’ın Vaatleri

Fenerbahçe’nin Borçları ve Aziz Yıldırım’ın Vaatleri

haber haber -
31 0

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin Borçlarını Kapatmayı Vaat Ediyor

Fenerbahçe‘nin en uzun süreli başkanı Aziz Yıldırım, tekrar başkan seçilmesi durumunda kulübün bankalara olan borçlarını 2 yılda kapatmayı planladığını açıkladı. Yıldırım, 1998-2018 yılları arasında Fenerbahçe’yi yönetmiş ve mevcut başkan Ali Koç‘a karşı seçimde yarışacak.

Projelerle Borçları Kapatmayı Hedefliyor

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin bankalara faizlerle birlikte 4 milyar lira borcu olduğunu belirtirken, bu borcu kapatmak için projeler geliştireceklerini ifade etti. Yıldırım’ın projeleri arasında Ataşehir’deki arazileri değerlendirmek ve Ülker Stadyumu’nu yeniden yapmak bulunuyor.

Stadın Kapasitesi Artacak

Yıldırım, başkan olması durumunda Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi‘ni yeniden yaparak, stadın kapasitesini 60 bine çıkaracaklarını duyurdu. Ayrıca stadın dış cephesi ve iç düzenlemelerde de değişiklikler yapılacağını söyledi.

Mourinho’yu Sponsor Desteğiyle Getireceğini Açıkladı

Aziz Yıldırım, vaatleri arasında bulunan Portekizli antrenör Jose Mourinho‘yu getirmek için sponsor desteği alacaklarını belirtti. Yıldırım, Mourinho’nun Fenerbahçe’ye maliyetinin olmayacağını ve sponsorlarla karşılanacağını ifade etti.

Kamuoyu Araştırmasına İhtiyacı Olmadığını Söyledi

Aziz Yıldırım, 20 yıl başkanlık yaptığı dönemde kamuoyu araştırması yapmadığını ve başka yerlere gidildiğini belirtirken, kulüpte başka başkan adaylarının çıkmamasını eleştirdi. Ayrıca, Fenerbahçe’ye sponsor olan Koç Grubu’nun markalarının sayısının fazla olduğunu ve anlaşmaların detaylarının paylaşılmadığını dile getirdi.

İlgili Yazılar